|
Чисельне моделювання процесу руйнування залізобетонних балок монолітного огородження та його посилення вуглецевими матеріалами [Текст] / В. Чирва, Т. Чирва, О. Панченко [та ін.] // Будівельні конструкції. Теорія і практика : збірник наукових праць / МОН України, Київський нац. ун-т буд-ва і архіт. – Київ : КНУБА, 2020. – Вип. 6. – С. 34-41.
Метою досліджень було визначення напружено-деформованого стану (ширини розкриття тріщин та прогинів конструкцій), порівняння отриманих результатів з фактичними даними та надання рекомендацій щодо ремонтних заходів.
Аналізуючи можливі причини виникнення дефектів та дійсних прогинів балок авторами було зроблено припущення, що підпірні стойки опалубки ригелів були зняті до бетонування парапетів та набору міцності бетону, а проектну міцність бетон набрав після отримання прогинів та утворення тріщин. Отримані розрахункові результати звірені з фактичними даними та підтверджують наведену вище гіпотезу і дозволяють визначити необхідні місця установки елементів підсилення із вуглепластикових ламелей.
|