Електронний каталог науково-технічної бібліотеки
Вінницького національного технічного університету

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ЕК
          Білий, Р. І.
    Огляд досліджень в напрямку міоелектричного методу керування біонічним протезом [Електронний ресурс] / Р. І. Білий
    // Оптико-електронні інформаційно-енергетичні технології. – 2023. – Т. 45, № 2. – С. 142-149. – DOI: https://doi.org/10.31649/1681-7893-2023-46-2-142-149.

   Розглядаються найновіші досягнення у напрямі дослідження управління біонічним протезом. Зокрема, увага приділяється методам визначення намірів руху, класифікації дискретних рухів, оцінки неперервних рухів, однонаканальне управління, управління зворотнім зв'язком та комбіноване управління. Моторні нейрони групують вхідні сигнали від центральної нервової системи, які впливають на м'язи та формуючи моторні одиниці. Сигнал електроміографії коливається в межах ±5000 мкВ з частотою від 6 до 500 Гц, відображає характеристики м'язового скорочення. Залежно від розташування датчиків, сигнали ЕМГ поділяються на внутрішньом'язову та поверхневу електроміографію. Внутрішньом'язова електроміографія надає точне вивчення активації м'язів, але вимагає імплантації датчиків, що може призводити до фізичних проблем. ЕМГ, який знімає сигнал з поверхні шкіри, простіший у використанні і широко використовується в міоелектричних протезах.

  УДК 612.47


            


Є складовою частиною документа Оптико-електронні інформаційно-енергетичні технології [Електронний ресурс] = Optoelectronic information-power technologies : міжнародний науково-технічний журнал / МОН України, ВНТУ. – Електрон. журн. – 2023. – Т. 45, № 2.



Теми документа


Статистика використання: Завантажень: 10





Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'