Електронний каталог науково-технічної бібліотеки
Вінницького національного технічного університету

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ЕК
          Корозійна тривкість плазмових покриттів на основі композиційних порошків з інтерметалідом FeAl [Текст] / Н. В. Вігілянська, О. П. Грищенко, К. В. Янцевич [та ін.]
    // Автоматичне зварювання. – 2022. – № 12. – C. 45-49.

   Досліджено корозійну тривкість плазмових покриттів з композиційних порошків на основі інтерметаліду FeAl у різних агресивних середовищах. Для нанесення покриттів були використані порошки на основі інтерметаліду FeAl, які було отримано механохімічним синтезом з введенням до їх складу додатково легуючих елементів титану та магнію. Електрохімічні випробування плазмових покриттів проводили потенціостатичним методом у 3%-му розчині NaCl та у 10 %-му розчині H2SO4. Встановлено, що швидкість корозійного процесу плазмових покриттів системи FeAl залежить від природи електроліту та від механізму електрохімічного процесу. Проведені електрохімічні дослідження плазмових покриттів системи FeAl показали, що корозійна тривкість у 3%-му розчині NaCl на порядок вища, ніж у 10%-му розчині H2SO4. Виявлено, що введення до складу композиційного покриття на основі інтерметаліду FeAl легуючого елементу титану призводить до підвищення корозійної тривкості покриттів у 10%-му розчині H2SO4 у 2–5 разів. Показано, що плазмові покриття на основі інтерметаліду FeAl за шкалою корозійної тривкості у 3%-му розчині NaCl відносяться до групи «стійких». Електрохімічні дослідження показали можливість експлуатувати дані захисні покриття у сольових нейтральних розчинах.

  УДК 621.793.71


            


Є складовою частиною документа Автоматичне зварювання [Текст] = Автоматическая сварка = Automatic Welding. – 2022. – № 12. – До № 11 2019 року журнал виходив на рос. мові - "Автоматическая сварка".



Теми документа






Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'